• 02188343547
  • 02188349105
  • info@imenab.org
ایمن آب

مخازن frp / اف ار پی

مخازن frp (اف آر پی) یا فیبرهای پلیمری تقویت شده با الیاف ، نوعی ماده کامپوزیت متشکل از دو بخش فیبر یا الیاف تقویتی است که به وسیله یک ماتریس رزین از جنس پلیمر احاطه شده است.

فایبرگلاس یا کامپوزیت های پلیمری نوعی پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه درست می شود. امروزه بیشتر کارخانه ها برای عایقکاری یا ایزولاسیون مخازن حاوی آب و اسید از فایبرگلاس استفاده می کنند و بدین ترتیب جلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن و ضررهای ناشی از آن را می گیرند.

سبک و مستحکم بودن از دیگر ویژگی های فایبرگلاس است که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است ( چگالی فایبر گلاس در حدود ۲۰۰۰-۱۸۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب است) : مخازن نگهداری مایعات مختلف از جمله اسید، سپتیک تانکها، چربی گیرها ، سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، اتاقک ها ، سیلوهای سیمان و …

موارد مصرف FRP:

* مخازن پتروشیمی ، پالایشگاه ها و صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

* مخازن حاوی مواد غذایی

* مخازن حاوی موادشوینده

* مخازن حاوی انواع موادشیمیایی

* مخازن و حوضچه های خنثی کننده و آب ژاول

* شیرهای صنعتی در تماس با انواع موادشیمیایی

* فلنج های صنعتی در تماس با انواع موادشیمیایی

* انواع تجهیرات صنعتی

مخزن های FRP از جمله مخازن پر مصرف در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می­باشد، مخازن FRP از دو جداره تشکیل شده است که لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن و جداره بیرونی آن از فیبرهای تقویت شده با الیاف میباشد که تحمل فشار 10 بار را دارا می­باشند.
از ویژگی و نکات مهم مخازن FRP می­توان به سبک و مستحکم بودن، مقاوم در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی، عمر بالا نسبت به دیگر مخازن، آب بندی آسان و مطمئن و چندین مزایای دیگر اشاره کرد.
مخازن FRPدر صنعت آب و فاضلاب با عناوین فیلتر شنی، فیلتر زغالی، ستون میکسبد، دیونایزر و سختیگیر رزینی مورد استفاده قرار میگیرد.
مخازن وارداتی شرکت ایمن آب کاژه در ابعاد و ظرفیت های مختلف به عنوان پیش تصفیه واحدهای آب شیرین­کن اسمزمعکوسمی باشند که قابلیت نصب شیرهای تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از بالا و پهلو (Side Connector)را دارا می­باشند.

ارسال این مطلب برای دوستانتان:

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات مرتبط
اسید کلروفریک
آب شیرین کن
admin

کلروفریک IPAS 820

کلروفریک از پرمصرف ترین منعقد کننده ها میباشد که به عنوان اصلی ترین منعقد کننده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد مصرف قرار

ادامه »