ایمن آب

دستگاه تصفیه آب uv

دستگاه تصفیه آب uv

دستگاه تصفیه آب uv در صنعت تصفیه آب خانگی ، صنعتی و نمیه صنعتی کابرد به سزایی دارد .قدرت بالای گندزدایی در روش تابش پرتو فرابنفش uv باعث می شود گذر آب درون این دستگاه و یا قرار گیری آن در مخزن آب ( بسته به میزان حجم آب مورد تصفیه ) در مدت زمان بسیار کوتاهی باعث تصفیه و میکروب زدایی آب می گردد .

دستگاه اشعه فرابنفش uv - دستگاه uv تصفیه آب

اشعه فرابنفش یک عامل ضد عفونی کننده فیزیکی است که به درون دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ می کند و باعث تخریب و مانع تکثیر مجدد آن میشود .

اثرات ضد میکروبی این اشعه به میزان پرتو تابیده شده و به مسافت بستگی دارد و هر چه میزان پرتو بالا بوده و مسافت کمتر باشد تعداد سلول های میکروبی نابود شده افزایش می یابد .

اثرات ضد میکروبی این اشعه به میزان پرتو تابیده شده و به مسافت بستگی دارد و هر چه میزان پرتو بالا بوده و مسافت کمتر باشد تعداد سلول های میکروبی نابود شده افزایش می یابد . عدم حساسیت مواد شیمیایی آب نسبت به تغیرات دوز UV مزیت این شیوه به خصوص در گند زدایی آبهای سطحی میباشد.

عوامل تعیین کننده و شدت تابش متوسط UV

ضدعفونی و گندزدایی با اشعه فرابنفش (UV)

اشعه فرابنفش UV یک عامل ضدعفونی کننده فیزیکی است که به دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ کرده و باعث تخریب و ممانعت از تکثیر مجدد آن ها میشود.

دستگاه UV به عنوان یک روش مطمئن برای جایگزینی مواد شیمیایی بطور روزافزون در صنعت آب و فاضلاب به کار میرود، مزیت این روش عدم حساسیت ترکیب شیمیایی آب نسبت به تغییرات دوز اشعه UV ، به جا نگذاشتن باقیمانده، سادگی و هزینه پایین در کاربری و نگهداری و ..... میباشد.

گندزدایی به روش اشعه فرابنفشUVمی تواند برای دامنه وسیعی از کاربردها طراحی شود. با در نظر گرفتن کیفیت آب و هدف از گندزدایی می-توان از این روش در موارد زیر استفاده نمود:

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر موضوعات

محلول ضد جلبک جهت برج¬های خنک کننده IPAS 530
مواد شیمیایی

محلول ضد جلبک جهت برج های خنک کننده IPAS 530

در آب­های مصرفی سیستم­های خنک کننده طیف گسترده ای از آلودگی­های میکروبی از جمله باکتری­های هوازی، قارچ­ها و جلبکها به مقدار زیادی در مواجهه با هوا و بسته به منبع تامین آب به وجود می­آیند .

ادامه »
اسید کلروفریک
تصفیه آب صنعتی

کلروفریک IPAS 820

کلروفریک از پرمصرف ترین منعقد کننده ها میباشد که به عنوان اصلی ترین منعقد کننده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد مصرف قرار

ادامه »