• 02188343547
  • 02188349105
  • info@imenab.org
ایمن آب

رسوب زدا (دیسکلر) Descaler

رسوب زدا (دیسکلر) Descaler

رسوب زدا یا دیسکیلر به محلول شیمیایی گفته می­شود که با رسوبات کربناته، سولفاته و و سیلیکاته میل ترکیبی شدید دارد و برای رسوبزدایی انواع سطوح موجود در تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، دیگ بخار و ….. مورد استفاده قرار می­گیرد.

دیسکیلر ساخت شرکت ایمن آب دارای ماده­ای به نام اینهبیتور (Inhibitor) می­باشد که برای جلوگیری از خوردگی فلز مورد استفاده قرار می­گیرد.

عوامل تاثیرگذار بر انتخاب رسوب زدا

در رسوبزدایی عوامل متعددی ازجمله: نوع رسوبات، جنس آلیاژ سیستم وسپس نوع رسوبزدای ( دیسکیلر) مصرفی و محافظت کننده آن را باید در نظر گرفت. از این رو می­بایست در زمان انتخاب وتهیه رسوب زدا (دیسکلر) از میزان ترکیبات و تناسب آن با سیستم مورد رسوب زدایی دقت لازم را نمود.

رسوب زدایی فلزات

IPAS 2000 یک ترکیب اسیدی بوده که برای رسوب­زدایی سیستم­هایی که از فلزات سخت مانند آهن و چدن و آلیاژهای آهنی ساخته شده اند مناسب است و استفاده آن برای فلزات نرم مناسب نمی­باشد.

از جمله مزیت های استفاده از رسوب زدا (دیسکلر) ساخت شرکت ایمن آب می­توان به عملکرد وتاثیر سریع بر رسوبات و قابلیت حذف آنها و قیمت مناسب ودر دسترس بودن آن­ها اشاره کرد.

مقدار مصرف دیسکلر (رسوب زدا) بستگی به میزان وضخامت رسوب دارد و معمولا بین 10-5% حجم آب­گیری به ازای هر میلی­متر ضخامت رسوب استفاده می­شود.

در صورت بالا بردن دما برای تسریع در انحلال رسوب بایستی دقت شود دما از 60 درجه سانتی­گراد بالا نرود.

مشخصات فیزیکی محصول ممبران IPAS360

مشخصات فیزیکی محصول IPAS2000

نام محصول

IPAS 2000

دانسیته در °C 25 (kg/l)

1100

pH

1/1

مشخصات ظاهری

مایع زرد رنگ- دارای بوی تند

حلالیت

محلول در آب

بسته بندی دیسکیلر IPAS2000

شرکت ایمن آب کاژه دیسکیلر مایع را در ظروف 20 لیتری تحویل مشتریان خود قرار می­دهد، در صورت تحویل در ظروف دیگر از ظروف مقاوم پلاستیکی در برابر اسید استفاده می­شود.

ارسال این مطلب برای دوستانتان:

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موضوعات مرتبط
اسید کلروفریک
آب شیرین کن
admin

کلروفریک IPAS 820

کلروفریک از پرمصرف ترین منعقد کننده ها میباشد که به عنوان اصلی ترین منعقد کننده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد مصرف قرار

ادامه »