ایمن آب

دستگاه تصفیه آب صنعتی – قیمت روز دستگاه تصفیه

دستگاه تصفیه آب صنعتی – قیمت روز دستگاه تصفیه

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی، سیستمی است که برای حذف آلاینده‌ها از حجم آب زیاد، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ترکیبی از دو یا چند فرایند مانند ته نشینی، فیلتراسیون، اسمز معکوس و تصفیه اشعه ماورای بنفش است. هدف دستگاه تصفیه آب کاهش حضور جامدات معلق، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر مواردی است که می‌توانند برای انسان‌ها و یا ماشین آلات مضر باشند. سیستم‌های تصفیه آب، بسته به نیاز کاربر می‌توانند از نظر اندازه و پیچیدگی بسیار متفاوت باشند. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی(Price of industrial water purifier) به عواملی همچون اندازه و ظرفیت دستگاه، نوع فیلتراسیونی که استفاده می‌شود،  آلودگی های موجود در آب خام، نوع فرآیند تصفیه، ظرفیت سیستم، برند و کشور سازنده، کیفیت قطعات و تجهیزات، گارانتی دستگاه تصفیه آب صنعتی محاسبه و قیمت گذاری می شود.

به عنوان مثال:

مشتری درخواست تصفیه آب چاه به ظرفیت 100 متر مکعب در شبانه روز جهت تولید آب آشامیدنی را دارد.

جهت اعلام قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتدا می بایست نمونه آب جهت آنالیز فیزیکی و شیمیایی و میکروبی مورد آزمایش قرار گیرد. نتایج بدست آمده جهت طراحی واحد پیش تصفیه و دستگاه آب شیرین کن صنعتی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و با توجه به استانداردهای تولید آب آشامیدنی سیستم تصفیه آب صنعتی طراحی و ساخته می شود.

حال آنکه هنگام ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی از چه نوع قطعات و تجهیزاتی با برند مشخص استفاده کنیم قیمت را تغییر می دهد.

زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه آب شیرین کن صنعتی

طبق گفته اکثر سازندگان ممبران تصفیه آب صنعتی مانند کمپانی DUPONT که غشاء FilmTec را تولید می کند، عمر مفید فیلتر ممبران RO را در صورت شرایط راه بری صحیح بیش از 5 سال عنوان می کند.

عوامل مختلفی که در عمر فیلتر ممبران نقش دارند عبارتند از:

 • انتخاب پیش تصفیه مناسب
 • طراحی اصولی واحد RO
 • تزریق محلول آنتی اسکالانت مناسب
 • اپراتوری صحیح
 • خرید فیلتر ممبران اصلی

به طور کلی زمانی که نتوانیم با عملیات CIP، کاهش دفع نمک  (Rejection) و افت جریان آب تصفیه شده (Permeate) را اصلاح کنیم. می‌بایست فیلتر ممبران را تعویض کرد.

عملکرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی معمولا ترکیبی از روش های تصفیه می باشد که به منظور افزایش کیفیت آب های سطحی و زیر زمینی به کار گرفته می شود.

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی معمولاً از ترکیبی از روش‌های تصفیه اسمز معکوس و ضدعفونی برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی با توجه به نوع فیلتر می‏تواند متغیر باشد. فیلتراسیون شامل فرایند مکانیکی عبور آب از یک محیط فیلتر مانند کربن فعال برای حذف ذرات معلق است. اسمز معکوس فرایندی است که از فشار برای عبور آب از یک غشا استفاده می‌کند. آلاینده‌ها را در یک طرف به دام می‌اندازد و اجازه می‌دهد آب تمیز از آن عبور کند. ضدعفونی را می‌توان با استفاده از نور ماورای بنفش یا عوامل شیمیایی به منظور از بین بردن میکروارگانیسم‌ها انجام داد. پس از پردازش، آب تمیز برای استفاده در مخازن جمع آوری می‌شود. در نهایت، دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی ار برخی مواد برای بهبود طعم و بوی آب استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است یک تنظیم کننده PH به آب اضافه شود تا سطح PH خنثی تر شود. با در نظر گرفتن این اقدامات، دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی می‌توانند آب تمیز و سالم با طعم و بوی بهتر ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید آب شیرین کن صنعتی، خرید آنتی اسکالانت، قیمت آنتی اسکالانت و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

مهمترین مزیت دستگاه تصفیه آب صنعتی این است که می‌تواند حجم زیادی از آب را به سرعت و بسیار کارآمد، تصفیه کند. برای کاربردهای تجاری و صنعتی که به مقدار زیادی آب تصفیه شده نیاز است، این دستگاه بسیار ایده آل است. این دستگاه از فیلتراسیون پیشرفته و سایر فناوری‌ها استفاده می‌کند که می‌تواند آب تمیزتر و سالم‌تر را ارائه دهد. همچنین آلاینده‌هایی همچون باکتری، جلبک‌، ویروس‌ها که برای سلامت انسان خطرناک هستند، را از بین می‌برد. مدت زمان لازم برای تصفیه آب را کاهش می‌دهد و به دلیل مقرون به صرفه بودن، گزینه ایده‌آل برای بسیاری از مشاغل و کارخانه‌ها است. اما قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، با توجه به مزیت‎هایی که دارد، چندان بالا نیست.

دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع مختلف همچون صنعت مواد غذایی، آشامیدنی، تولید دارو و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. در چنین شرایطی آب تصفیه شده برای اطمینان از کیفیت محصولات تولید شده و کاهش خطر آلودگی، ضروری است. دستگاه تصفیه آب صنعتی در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه و سایر تاسیسات صنعتی برای تصفیه آب جهت آشامیدن، نظافت و سایر کاربردها استفاده می‌شود. در استخرها برای کاهش سطح کلر و سایر مواد شیمیایی موجود در آب و برای تصفیه فاضلاب‏ها کاربرد دارد.

فاکتورهای مهم در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

 • ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی: ظرفیت دستگاه یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی است. گرچه ظرفیت دستگاه به مدل و برند خاص آن بستگی دارد، اما به طور کلی دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت بین ۲۰ هزار تا ۸۰۰ هزار گالن آب در روز طراحی و تولید می‌شود و برخی از مدل‌ها ممکن است قادر به پردازش یک میلیون گالن آب در روز باشند. انتخاب اندازه و ظرفیت دستگاه باید بر اساس نیازها باشد، بنابراین مهم است که قبل از خرید، مقدار آبی را که باید به صورت روزانه تصفیه شود، در نظر بگیرید. اگر از یک دستگاه ظرفیت کم برای تصفیه آب زیاد استفاده کنید، می‌تواند باعث فشار اضافی بر روی سیستم و در نتیجه منجر به آسیب دستگاه شود.
 • جنس: متداول‌ترین متریالی که در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود، فولاد ضد زنگ است که در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و در مقایسه با سایر مواد، ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد.  نوع متریالی که در ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی به کار می‌رود، بیشتر به نوع کاربرد و محیط بستگی دارد.
 • کیفیت قطعات: قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. قطعات از متریال بادوام ساخته می شوند، به گونه‌ای که طول عمر طولانی دارند. تمام قطعات در دستگاه تصفیه آب صنعتی طبق استانداردهای داخلی و بین المللی طراحی و تولید می شوند به گونه‌ای که آب تصفیه شده از این دستگاه‌ها کاملاً بدون خطر است.
 • ایمنی: این دستگاه ها همچنین دارای ویژگی‌های ایمنی بسیاری هستند که از کاربران در برابر هرگونه آسیب احتمالی محافظت می‌کنند. 

قیمت انواع روش های دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی با توجه به شیمی آب خوراک، ظرفیت دستگاه آب شیرین کن، برند قطعات و تجهیزات، نوع گارانتی و ضمانت محاسبه و قیمت گذاری می شود.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی جهت کاهش املاح محلول در آب (TDS) و شیرین سازی آب توسط فیلتر ممبران در کلیه صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن دریایی با توجه به نوع تجهیزات به کار رفته شده افزایش قابل چشمگیری نسبت به دستگاه های آب شیرین کن لب شور دارد. از دلایل این افزایش قیمت می توان به دلایل زیر اشاره کرد:

 • افزایش تعداد سیستم های پیش تصفیه
 • استفاده از پمپ های فشار بالای 60 بار
 • استفاده از پرشر وسل های دریایی 1200 psi
 • استفاده از ممبران ها دریایی
 • استفاده از لوله کشی استنلس استیل دوبلکس فشار بالا.

ظرفیت RO صنعتی از 5000 لیتر در شبانه روز به بالا تولید می شود. یکی از مزیت های این سیستم تنوع ساخت در ظرفیت دستگاه می باشد و محدودیت تولید ندارند.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت فیلتر شنی

فیلتر شنی با توجه به جنس بدنه (فلزی یا FRP) ظرفیت آبدهی، نوع شیر و برند مخزن فیلتر شنی محاسبه و قیمت گذاری می شوند.

از مهمترین برندهای مخازن FRP  قابل ارائه توسط شرکت ایمن آب کاژه می توان به JM، هیدروتک، وایندر و مارتین اشاره کرد.

فیلتر شنی جهت حذف و کاهش مواد معلق و گل و لای تا قطر 50 در تصفیه آب استخر، پیش تصفیه آب شیرین کن اسمزمعکوس، کارخانجات آب معدنی و نوشابه سازی، کارخانجات مواد غذایی، سیستم های گرمایشی و سرمایشی و شفاف سازی آب ورودی به ویلاها و ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ظرفیت آبدهی فیلترشنی از 800 لیتر در ساعت به بالا ارائه و تولید می شود.

قیمت فیلتر کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو هم مانند فیلتر شنی با توجه به جنس بدنه (فلزی یا FRP) ظرفیت آبدهی، نوع شیر و برند فیلتر شنی محاسبه و قیمت گذاری می شوند. فقط در فیلتر کربنی برند و نوع کربن فعال قیمت را تغییر می دهد. از معروفترین برند کربن فعال می توان به مارک جاکوبی سوئد (Jocobi) اشاره کرد.

قیمت هوزینگ فیلتر میکرونی

هوزینگ فیلتر میکرونی با توجه به تعداد المان فیلتر کارتریج، جنس هوزینگ، ظرفیت آبدهی و نوع برند محاسبه و قیمت گذاری میشوند.

هوزینگ های فیلتر کارتریج محفظه هایی از جنس استنلس استیل، UPVC، PVC هستند که فیلترهای میکرونی را درون خود جای می دهند. وظیفه فیلتر کارتریج حذف مواد معلق تا قطر 2/0 میکرون می باشد و معمولا بعد از فیلتر شنی نصب می شوند.

هوزینگ های فیلتر کارتریج در پیش تصفیه RO، تصفیه آب خالص، پیش تصفیه UV و سختی گیر رزینی، صنایع آرایشی و بهداشتی، تصفیه آب ورودی به ویلاها و ساختمان ها، کارخانجات آب معدنی و نوشابه سازی ها و صنایع مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

کم ترین ظرفیت هوزینگ فیلتر کارتریج بصورت تک المان 10 اینچ می باشد و یک عدد فیلتر میکرونی را درون خود قرار می دهد و بیشترین آن هوزینگ استیل 36 المان 40 اینچ می باشد و ظرفیت آبدهی آن 160 مترمکعب در ساعت می باشد.

قیمت سختی گیر رزینی

سختی گیر رزینی با توجه به میزان آبدهی، میزان سختی، مدت زمان احیاء، جنس بدنه سختی گیر( فلزی یا FRP ) نوع شیر(تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، سلوالو) برند رزین محاسبه و قیمت گذاری می شوند.

دستگاه سختی گیر رزینی جهت حذف سختی آب (کاتیون ها) در کلیه صنایع کاربرد دارد.

سختی گیر رزینی به عنوان پیش تصفیه آب شیرین کن صنعتی، موتورخانه ها، پیش تصفیه دیگ بخار، مبدل های حرارتی و صنایع مرتیط مورد استتفاده قرار می گیرد.

قیمت پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق مواد شیمیایی با توجه به ظرفیت پمپ تزریق، برند پمپ تزریق، جنس هد، حجم مخزن محلول نگهدارنده مواد شیمیایی، نوع الکتروموتور، نصب تجهیزات جانبی مانند: (آنالایزر، نوع فرمان پذیری تابلو برق) محاسبه و قیمت گذاری می شوند.

پکیج تزریق مواد شیمیایی جهت تزریق کنترل شده محلول شیمیایی (گندزداها، بازدارنده ها، منعقدکننده ها) به یک فرآیند است.

پکیج تزریق مواد شیمیایی در پیش تصفیه آب شیرین کن صنعتی جهت تزریق آنتی اسکالانت، کلر، اسید، SMBS، در تصفیه خانه ها جهت تزریق کلر و در دیگ های بخار جهت تزریق محلول دی ام مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دستگاه یو وی UV تصفیه آب

دستگاه یو وی UV تصفیه آب بر اساس ظرفیت و آبدهی UV، برند یو وی، جنس بدنه (استیل316/استیل304) محاسبه و قیمت گذاری می شود.

دستگاه تصفیه آب یو وی یک فن آوری پیشرفته بدون نیاز به مواد شیمیایی، انتخابی مطمئن جهت گندزدایی و ضدعفونی در تصفیه آب صنعتی می باشد.

روش کار دستگاه تصفیه آب یو وی بر اساس اشعه فرابنفش با طول موج کوتاه برای حذف باکتری ها، میکروارگانیسم ها و ویروس ها می باشد که با توجه به عدم وابستگی به مواد شیمیایی، عملکرد سریع، کاربری و نصب آسان و عدم تغییر در ویژگی های شیمیایی و فیزیکی آب به طور گسترده ای در تصفیه آب صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

از سیستم UV می توان در پیش تصفیه و تصفیه ثانویه آب شیرین کن صنعتی و صنایع داروسازی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و الکترونیک، ضدعفونی آب استخر و گندزدایی آب مصرفی صنایع مرتبط استفاده کرد.

از برندهای قابل ارائه دستگاه یو وی UV توسط شرکت ایمن آب کاژه می توان به آکواوین Aquawin، مارتین Martin، اکواسیف Aquasafe اشاره کرد. کمترین ظرفیت دستگاه تصفیه آب یو وی 2700 لیتر در ساعت می باشد.

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

واحد مهندسی و فروش شرکت ایمن آب کاژه با مشاوره رایگان طبق آنالیز آب خام و کیفیت آب درخواستی بهترین پیشنهاد خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی را با گارانتی های لازم برای مشتریان و کارفرمایان خود ارائه می دهد.

(با توجه به نوسانات قیمت ارز قیمت تجهیزات سیستم تصفیه آب صنعتی متغیر است)

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی : با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی، بسیاری از کسب و کارها می‌توانند به این اطمینان دست پیدا کنند که از آب، با بالاترین کیفیت برای تولیدات خود استفاده می‌کنند. توصیه می‌شود به هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی، سیستمی را انتخاب کنید که تمام معیارهای لازم را داشته باشد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و از نظر نگهداری، شرایط آسان داشته باشد.

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی اغلب بر اساس نیازهای فرایند صنعتی، همچون انواع آلاینده‌های موجود در آب، انتخاب می‌شوند. به طور مثال در صنایع مواد غذایی ممکن است نیاز به فیلتر کردن آب برای کاهش حضور باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد، در برخی کارخانه‌های تولیدی ممکن است نیاز به تصفیه آب با اسمز معکوس باشد تا ناخالصی‌های ناشی از مواد شیمیایی یا فلزات سنگین کاهش پیدا کند. همچنین ممکن است نیاز باشد با استفاده از اشعه ماورا بنفش یا اولترافیلتراسیون، تصفیه آب بهتر انجام شود. از آنجایی که دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌تواند سرمایه‌گذاری قابل توجهی باشد، در نظر گرفتن تمام فاکتورها هنگام خرید و بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار مهم است.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

سخن پایانی:

شرکت ایمن آب کاژه، متخصص در طراحی و مهندسی و ساخت و فروش سیستم های تصفیه آب صنعتی می باشد که توانسته است خدمات مربوط به تامین کالای تجهیزات و قطعات پروژه های مختلف صنایع آب و فاضلاب، کارخانجات و صنایع مرتبط را به اجرا درآورد.

این شرکت با ارائه محصولات و خدمات برتر تصفیه آب صنعتی توانسته است اعتماد بیشتر مشتریان و کارفرمایان را کسب کرده و موفق به دریافت گواهینامه های: رضایت مداری مشتری، آموزش، مدیریت کیفیت و HSE نفت شود.

4.8/5 - (10 امتیاز)
Facebook
Twitter
LinkedIn

7 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه تصفیه آب صنعتی – قیمت روز دستگاه تصفیه»

وقت بخیر خسته نباشید . لطفا اطلاعاتی در مورد قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی میدید که به جه صورت است

لطفا قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی به روز را از طریق ایمیل ارسال میکنید؟

قیمت دستگاه تصویه آب صنعتی در کاتالوگ درج شده؟ از کجا می‌تونم کاتالوگ رو دریافت کنم؟

وقت شما بخیر
قیمت دستگاه با توجه به آنالیز آب ورودی مورد نظر محاسبه و اعلام میشود
لینک کاتالوگ آب شیرین کن خدمت شما ایمیل شد

لطفا اصلاعاتی در مورد قیمت دستگاه تصویه آب صنعتی پنج متر مکعبی برای من ایمیل کنید.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =

سایر موضوعات
خرید دوزینگ پمپ مواد شیمیایی
قطعات و تجهیزات

پمپ تزریق مواد شیمیایی

پمپ تزریق مواد شیمیایی یا همان دوزینگ پمپ به معنای تزریق قطره ای، ناپیوسته اما دقیق است. به عبارتی دوزینگ، افزودن قابل کنترل یک محلول

ادامه »