ایمن آب

آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت

مواد بازدارنده رسوب در واحدهای آب شیرین کن اسمز معکوس ( آنتی اسکالانت)

رسوبات، پوشش هایی از مواد معدنی محلول در آب هستند که روی سطوح می­چسبند  و با توجه به اینکه آب خوراک سیستم های آب شیرین کن صنعتی (RO) حاوی مقادیر زیادی نمکهای کلسیم می­باشند.

 این نمکها به صورت کلسیم فسفات و کلسیم کربنات ته نشین شده و باعث کاهش تولید در ممبران های آب شیرین کن اسمزمعکوس میگردند.

بنابراین به کارگیری بازدارنده های رسوب موثر، یک اقدام و نیاز اولیه در واحدهای آب شیرین کن صنعتی RO می­باشد که میتوانند در شرایط بسیار متفاوتی رسوب گذاری را کنترل نموده و باعث طول عمر ممبران های سیستم اسمزمعکوس شوند.

تزریق آنتی اسکالانت

تزریق آنتی اسکالانت به جریان آب خوراک واحد اسمزمعکوس RO یکی از متداول ترین روش های پیشگیری از تشکیل رسوب در ممبران های واحدهای آب شیرین کن اسمز معکوس است.

بهترین فرمولاسیون آنتی اسکالانت

یک فرمولاسیون مناسب از آنتی اسکالانت، قادر است سرعت تشکیل بسیاری از رسوب ها از جمله کربنات کلسیم، سولفات ها (سولفات کلسیم، استرانسیوم و باریم) و نیز سایر انواع رسوب های متداول در آب شیرین کن های اسمزمعکوس را کند کرده ودر عمل از تشکیل رسوب در داخل المنت های غشایی ( ممبران) پیشگیری نماید

لیکن آنتی اسکالانت، خود متشکل از مواد آلی با جرم مولکولی های بالا است. لذا همواره این احتمال وجود دارد که اجزای تشکیل دهنده آن، به تنهایی و یا بصورت کمپلکس با اجزای موجود در آب، بروی سطح غشای اسمزمعکوس ایجاد گرفتگی نماید.

 این نوع گرفتگی خطرناک خواهد بود، چرا که توسط محلول های شوینده معمولی قابل برطرف سازی نیست و چنانچه شدید باشد ممکن است نیاز به تعویض غشاها به وجود آید.

آنتی اسکالانت

در این راستا شرکت ایمن آب کاژه به دنبال سال ها تجربه در امور تولید، راه اندازی، نگهداری و ارائه خدمات مشاوره در خصوص دستگاه های آب شیرین کن به روش اسمزمعکوس RO و مشکلات فراوان ناشی از تشکیل مکرر رسوب در ممبران ها، متخصصین شرکت اقدام به بررسی انواع آنتی اسکالانت های موجود در بازار کشور نموده اند.

از جمله نتایج ای بررسی ها عدم کیفیت و کارایی بسیاری از این محصولات بود که نه تنها ممانعت کنندگی قابل قبول در برابر رسوب ایجاد نمی نمود، بلکه خود موجب آسیب رسانی به ممبران های واحد اسمزمعکوس نیز می شد.

با توجه به نتایج فوق، مدیران شرکت اقدام به تجهیز آزمایشگاه و تشکیل تیم تحقیقاتی تحت هدایت اساتید دانشگاه نموده و موفق به تولید این محصول گردید.

آنتی اسکالانت شرکت ایمن آب کاژه انواع تست های آزمایشگاهی طبق استانداردهای روز دنیا رو پشت سر گذاشته و در تست های میدانی و علمی هم کارایی بالای خود را به اثبات رسانده است.

برای دانلود فایل کلیک نمایید
به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر موضوعات