ایمن آب

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 2024 – دستگاه تصفیه RO

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 2024 – دستگاه تصفیه RO

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قيمت دستگاه تصفيه آب صنعتی :دستگاه تصفیه آب صنعتی، سیستمی است که برای حذف آلاینده‌ها از حجم آب زیاد، در محیط‌های تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. این دستگاه ترکیبی از دو یا چند فرایند مانند ته نشینی، فیلتراسیون، اسمز معکوس و تصفیه اشعه ماورای بنفش است. هدف دستگاه تصفیه آب صنعتی کاهش حضور جامدات معلق، باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر مواردی است که می‌توانند برای انسان‌ها و یا ماشین آلات مضر باشند. سیستم‌های تصفیه آب، بسته به نیاز کاربر می‌توانند از نظر اندازه و پیچیدگی بسیار متفاوت باشند. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی به عواملی همچون اندازه و ظرفیت دستگاه، نوع فیلتراسیونی که استفاده می‌شود و ویژگی‌های اضافی بستگی دارد. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی (Price of industrial water purifier) همچنین می‌تواند به برند و کشور سازنده، گواهینامه‌‎های دریافتی، بهره‌وری انرژی، کیفیت قطعات دستگاه و هزینه‌های نصب بستگی داشته باشد.

عملکرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی معمولاً از ترکیبی از روش‌های تصفیه اسمز معکوس و ضدعفونی برای تصفیه آب استفاده می‌کنند. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی با توجه به نوع فیلتر می‏تواند متغیر باشد. فیلتراسیون شامل فرایند مکانیکی عبور آب از یک محیط فیلتر مانند کربن فعال برای حذف ذرات معلق است. اسمز معکوس فرایندی است که از فشار برای عبور آب از یک غشا استفاده می‌کند. آلاینده‌ها را در یک طرف به دام می‌اندازد و اجازه می‌دهد آب تمیز از آن عبور کند. ضدعفونی را می‌توان با استفاده از نور ماورای بنفش یا عوامل شیمیایی به منظور از بین بردن میکروارگانیسم‌ها انجام داد. پس از پردازش، آب تمیز برای استفاده در مخازن جمع آوری می‌شود. در نهایت، دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی ار برخی مواد برای بهبود طعم و بوی آب استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است یک تنظیم کننده PH به آب اضافه شود تا سطح PH خنثی تر شود. با در نظر گرفتن این اقدامات، دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی می‌توانند آب تمیز و سالم با طعم و بوی بهتر ارائه دهند.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

مهمترین مزیت دستگاه تصفیه آب صنعتی این است که می‌تواند حجم زیادی از آب را به سرعت و بسیار کارآمد، تصفیه کند. برای کاربردهای تجاری و صنعتی که به مقدار زیادی آب تصفیه شده نیاز است، این دستگاه بسیار ایده آل است. این دستگاه از فیلتراسیون پیشرفته و سایر فناوری‌ها استفاده می‌کند که می‌تواند آب تمیزتر و سالم‌تر را ارائه دهد. همچنین آلاینده‌هایی همچون باکتری، جلبک‌، ویروس‌ها که برای سلامت انسان خطرناک هستند، را از بین می‌برد. مدت زمان لازم برای تصفیه آب را کاهش می‌دهد و به دلیل مقرون به صرفه بودن، گزینه ایده‌آل برای بسیاری از مشاغل و کارخانه‌ها است. اما قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، با توجه به مزیت‎هایی که دارد، چندان بالا نیست.

دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنایع مختلف همچون صنعت مواد غذایی، آشامیدنی، تولید دارو و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. در چنین شرایطی آب تصفیه شده برای اطمینان از کیفیت محصولات تولید شده و کاهش خطر آلودگی، ضروری است. دستگاه تصفیه آب صنعتی در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه و سایر تاسیسات صنعتی برای تصفیه آب جهت آشامیدن، نظافت و سایر کاربردها استفاده می‌شود. در استخرها برای کاهش سطح کلر و سایر مواد شیمیایی موجود در آب و برای تصفیه فاضلاب‏ها کاربرد دارد.

فاکتورهای مهم در قیمت گذاری دستگاه تصفیه آب صنعتی

  • ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی: ظرفیت دستگاه یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی است. گرچه ظرفیت دستگاه به مدل و برند خاص آن بستگی دارد، اما به طور کلی دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت بین ۲۰ هزار تا ۸۰۰ هزار گالن آب در روز طراحی و تولید می‌شود و برخی از مدل‌ها ممکن است قادر به پردازش یک میلیون گالن آب در روز باشند. انتخاب اندازه و ظرفیت دستگاه باید بر اساس نیازها باشد، بنابراین مهم است که قبل از خرید، مقدار آبی را که باید به صورت روزانه تصفیه شود، در نظر بگیرید. اگر از یک دستگاه ظرفیت کم برای تصفیه آب زیاد استفاده کنید، می‌تواند باعث فشار اضافی بر روی سیستم و در نتیجه منجر به آسیب دستگاه شود.
  • جنس: متداول‌ترین متریالی که در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می‌شود، فولاد ضد زنگ است که در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و در مقایسه با سایر مواد، ماندگاری و طول عمر بیشتری دارد.  نوع متریالی که در ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی به کار می‌رود، بیشتر به نوع کاربرد و محیط بستگی دارد. 
  • کیفیت قطعات: قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. قطعات از متریال بادوام ساخته می شوند، به گونه‌ای که طول عمر طولانی دارند. تمام قطعات در دستگاه تصفیه آب صنعتی طبق استانداردهای داخلی و بین المللی طراحی و تولید می شوند به گونه‌ای که آب تصفیه شده از این دستگاه‌ها کاملاً بدون خطر است.
  • ایمنی: این دستگاه ها همچنین دارای ویژگی‌های ایمنی بسیاری هستند که از کاربران در برابر هرگونه آسیب احتمالی محافظت می‌کنند. 

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی 

با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی، بسیاری از کسب و کارها می‌توانند به این اطمینان دست پیدا کنند که از آب، با بالاترین کیفیت برای تولیدات خود استفاده می‌کنند. توصیه می‌شود به هنگام خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی، سیستمی را انتخاب کنید که تمام معیارهای لازم را داشته باشد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و از نظر نگهداری، شرایط آسان داشته باشد. 

دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی اغلب بر اساس نیازهای فرایند صنعتی، همچون انواع آلاینده‌های موجود در آب، انتخاب می‌شوند. به طور مثال در صنایع مواد غذایی ممکن است نیاز به فیلتر کردن آب برای کاهش حضور باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد، در برخی کارخانه‌های تولیدی ممکن است نیاز به تصفیه آب با اسمز معکوس باشد تا ناخالصی‌های ناشی از مواد شیمیایی یا فلزات سنگین کاهش پیدا کند. همچنین ممکن است نیاز باشد با استفاده از اشعه ماورا بنفش یا اولترافیلتراسیون، تصفیه آب بهتر انجام شود. از آنجایی که دستگاه تصفیه آب صنعتی می‌تواند سرمایه‌گذاری قابل توجهی باشد، در نظر گرفتن تمام فاکتورها هنگام خرید و بررسی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار مهم است.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

سخن پایانی:

شرکت ایمن آب کاژه، یک شرکت معتبر در زمینه طراحی، ساخت و راه‌اندازی انواع سیستم‌های تصفیه آب، آب شیرین کن و سایر دستگاه‌های مرتبط با صنعت آب و فاضلاب است. در کنار طراحی و راه‌اندازی انواع دستگاه‌های صنعتی، در حوزه تامین مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب نیز توانسته‌ایم گام‌های موثری را برداریم. علاوه بر این، توانسته‌ایم با دریافت گواهینامه‌های معتبر و رعایت تمامی استانداردها در زمینه بهداشت، ایمنی، کیفیت و محیط زیست، با بهره‌مندی از تکنولوژی و دانش روز دنیا، در بازارهای ملی و منطقه‌ای به عنوان یک شرکت تخصص ایرانی موفقیت‌های پی در پی کسب کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید آب شیرین کن صنعتی، خرید آنتی اسکالانت، قیمت آنتی اسکالانت و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر موضوعات
تجهیزات اندازه گیری

فلومتر/ روتامتر آب

فلومترها ستون­های شیشه­ ای هستند که میزان گذر آب (دبی) را در خطوط مختلف زیر را در دستگاه آب شیرین کن صنعتی نشان می­دهند. فلومترها

ادامه »