ایمن آب

فیلترهای میکرونی

فیلترهای میکرونی

فیلتر میکرونی یا میکروفیلتراسیون یکی از فرآیندهای مهم غشایی می­باشد که اساس کار آن جداسازی فیزیکی می­باشد که اندازه حذف مواد جامد به وسیله سایز منافذ فیلترها از 2/0 میکرون تا 20 میکرون تعیین شده است.

فیلترهای میکرونی از جنس نخی تابیده و پلی پروپیلن(PP) به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم­های حذف کدورت در آخرین مرحله پیش تصفیه در صنعت شیرین سازی آب به روش اسمزمعکوس مورد استفاده قرار می­گیرد.

فیلترهای میکرونی در سایز 5/4 اینچ و به ارتفاع 10 و 20 اینچ، و در سایز5/2 به ارتفاع 40،30،20،10 اینچ قادر به حذف مواد معلق از قطر 20 میکرون تا 2/0 میکرون می­باشند.

نکته قابل توجه اینکه فیلترهای میکرونی قابلیت شستشو و استفاده مجدد را ندارند و از آنجائیکه این فیلترها مرکز تجمع میکروارگانیسم­ها می­باشند بعد از تغییر رنگ می­بایست از فیلتر جایگزین استفاده نمود.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر موضوعات

محلول ضد جلبک جهت برج¬های خنک کننده IPAS 530
مواد شیمیایی

محلول ضد جلبک جهت برج های خنک کننده IPAS 530

در آب­های مصرفی سیستم­های خنک کننده طیف گسترده ای از آلودگی­های میکروبی از جمله باکتری­های هوازی، قارچ­ها و جلبکها به مقدار زیادی در مواجهه با هوا و بسته به منبع تامین آب به وجود می­آیند .

ادامه »
اسید کلروفریک
تصفیه آب صنعتی

کلروفریک IPAS 820

کلروفریک از پرمصرف ترین منعقد کننده ها میباشد که به عنوان اصلی ترین منعقد کننده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد مصرف قرار

ادامه »