ایمن آب

فیلترهای میکرونی

فیلترهای میکرونی

فیلتر میکرونی یا میکروفیلتراسیون یکی از فرآیندهای مهم غشایی می­باشد که اساس کار آن جداسازی فیزیکی می­باشد که اندازه حذف مواد جامد به وسیله سایز منافذ فیلترها از 2/0 میکرون تا 20 میکرون تعیین شده است.

فیلترهای میکرونی از جنس نخی تابیده و پلی پروپیلن(PP) به عنوان یکی از پرکاربردترین سیستم­های حذف کدورت در آخرین مرحله پیش تصفیه در صنعت شیرین سازی آب به روش اسمزمعکوس مورد استفاده قرار می­گیرد.

فیلترهای میکرونی در سایز 5/4 اینچ و به ارتفاع 10 و 20 اینچ، و در سایز5/2 به ارتفاع 40،30،20،10 اینچ قادر به حذف مواد معلق از قطر 20 میکرون تا 2/0 میکرون می­باشند.

نکته قابل توجه اینکه فیلترهای میکرونی قابلیت شستشو و استفاده مجدد را ندارند و از آنجائیکه این فیلترها مرکز تجمع میکروارگانیسم­ها می­باشند بعد از تغییر رنگ می­بایست از فیلتر جایگزین استفاده نمود.

فیلتر میکرونی
به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر موضوعات
آنتی اسکالانت
مواد شیمیایی

آنتی اسکالانت

https://imenab.org/wp-content/uploads/2021/08/BG01_3-2.mp4 مواد بازدارنده رسوب در واحدهای آب شیرین کن اسمز معکوس ( آنتی اسکالانت)  رسوبات، پوشش هایی از مواد معدنی محلول در آب هستند که

ادامه »
مواد شیمیایی

کلرورفریک

کلرورفریک انتخابی بهتر و منعقد کننده ای برتر در صنعت تصفیه آب و فاضلاب کلرورفریک چیست؟ کلرورفریک که به نام های فریک کلراید یا کلرید

ادامه »